Kultivácia moču je v poriadku, ale stále mám pocit na močenie. O aký problém ide?

Zodpovedané
24. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V pondelok som navštívila svoju obvodnú lekárku, lebo som mala problém s močením. Močiť som chodila časo v noci. Niekedy som sa budila až tak, že ma pobolievalo pod rebrami.

Kultivačné vyšetrenie nič neukázalo. Denne pijem urologický čaj. Ešte som si kúpila urologický čaj a Uroval manosa 10 tabliet. O 2 dni ich budem mať doužívané.

Dnes som mala po vymočení pocit ako keby som bola nachladnutá. Ako keby mi bolo treba znovu močiť. Nie je to silné nutkanie, ale vadí mi to. Je to nepríjemné. Keď som volala o výsledky, tak mi lekárka povedala, že ak by sa problém znovu opakoval, tak jej mám zavolať a predpíše mi jednorázové antibiotiká v prášku.

V čom môže byť problém, keď mám kultiváciu v poriadku?

Mám ísť ku gynekologičke?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je moč kultivačne v poriadku, tak môže ísť o gynekologickú infekciu. Alebo sa v močových cestách nachádza atypická infekcia, ktorú najčastejšie spôsobujú ureaplazmy a chlamýdie.

Táto infekcia sa nedá dokázať kultivačným vyšetrením, ale robí sa ster z močovej rúry, ktorý sa následne špeciálne vyšetruje. Takéto stery sa robia na urológii.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková