Ktorý lekár potvrdí, či mám diastázu?

Zodpovedané
14. sep 2020

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu na sebe pozorujem pohyb čriev a pulzovanie v oblasti pupka. Absolvovala som gynekologickú prehliadku a všetko ok. Potom som natrafila na domáci test na diastázu. Keď presne v oblasti pupku urobím ako keby brušák, tak cítim medzeru medzi brušnými svalmi.

Som tri roky po pôrode dvojičiek a mám nadváhu. Takže brucho tam je.

Mohli by byť moje problémy zapríčinené práve týmto?

Zatiaľ je to len moja diagnostika a teda neviem, či je to diastáza.

Za akým lekárom mám ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedeným problémom by ste mali ísť za chirurgom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková