Kedy začať s cvičením po prekonaní Covidu-19?

Zodpovedané
23. nov 2022

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom cvičenia po prekonaní Covidu-19. Mám 25 rokov a koncom septembra som prekonala môj prvý Covid-19.

V nemocnici som neskončila, no nebol to zrovna najľahší priebeh. Samotná regenerácia po chorobe mi trvala mesiac. Dovtedy som mala veľké bolesti na hrudi a rýchlo som sa zadýchala. Teraz som však opäť pozitívna, avšak moje príznaky sú omnoho slabšie, skoro žiadne.

Ako mám v tomto prípade postupovať?

Kedy by ste mi odporučili opäť cvičiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

s fyzickou námahou je potrebné začať postupne. Ak Vám nebude robiť problém rýchla chôdza, tak organizmus môžete zaťažovať viac.

Ak sa cítite pri cvičení dobre a nezadýchate sa, tak sa môžete fyzicky namáhať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková