Kedy sa robí vyšetrenie krvi na chlamýdie?

Zodpovedané
29. jan 2020

Dobrý deň,

moja známa mala pretrvávajúci kašeľ ešte niekoľko dní po doužívaní antibiotík. Ja tiež.

Mojej známej urobil lekár vyšetrenie krvi na chlamýdie. Ja som sa pýtala mojej obvodnej, či je toto vyšetrenie potrebné aj u mňa. Povedala, že sa robí iba pri kašli, keď má človek teplotu. Moja známa však teplotu nemala.

Aký výter z hrdla sa robí pri kašli?

Aký počet baktérii obsahuje toto vyšetrenie?

Kedy sa robí vyšetrenie krvi na chlamýdie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

každý lekár sa sám rozhodne, kedy je potrebné urobiť u pacienta vyšetrenie na prítomnosť chlamýdii alebo výter z hrdla.

Nie vždy má pacient horúčky pri chlamýdiovej infekcii. Toto píšem z vlastnej skúsenosti, tu sa zvyčajne riadim klinickými ťažkosťami pacienta, najmä tým, že trpí na suchý dráždivý kašeľ 2 - 3 týždne.

Čiže poraďte sa ešte raz s Vašim lekárom. On je ten, ktorý musí zindikovať krvné testy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková