Keď spím, tak ma bolia prsia a aj chrbtica. Na aké vyšetrenie by som mala ísť?

Zodpovedané
2. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bolia ma prsia, keď na nich spím alebo sa tisnem zboku. Niekedy ma zapichá a bolí chrbtica.

Mám ísť na vyšetrenie s prsiami, alebo bude problém v chrbtici?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že najskôr by ste mali navštíviť fyzioterapeuta. Ak sa stav nezlepší pri pravidelnom cvičeni, tak následne je vhodné doplniť ortopedické vyšetrenie.

Ak je bolesť prsníkov iba po tom ako spíte na prsiach a počas dňa nemáte bolesti, tak to bude najskôr súvisieť s chrbticou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková