Keď sa poskriabem, tak mi opuchne škrabanec. O aký problém ide?

Zodpovedané
25. máj 2020

Dobrý deň,

asi 6 mesiacov mám problémy so svrbením. Prvýkrát to začalo v zadnej časti hlavy vo vlasoch. Išlo o neustále svrbenie, ktoré prešlo ku krku. Miesto, ktoré si poškriabem navrie.

Neskôr to začalo aj na chrbte a pleciach, občas ma svrbí aj na kotníkoch. Bola som u kožnej a imunológa, ale nikde nič nezistili. Jediné, čo mi povedala kožná bolo, že je to druh žihľavky. Podľa mňa to žihľavka nie je.

Toto svrbenie začne hocikedy a nespozorovala som žiadny spúšťač. Po niekoľkých minútach, resp. hodinách prejde a niekedy si musím dať tabletku na alergiu.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

existuje druh žihľavky, u ktorej sa nedá určiť príčina (spúšťač). Pravdepodobne tento druh máte vy, keďže ste už boli vyšetrená aj na kožnom a imunológii.

Odporučila by som užívať dlhodobo lieky proti alergii a ďalšiu liečbu podľa dermatológa a imunológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková