Jedná sa z výsledkov mojej MR mozgu a MRA o niečo vážne?

Zodpovedané
6. okt 2022

Dobrý deň,

absolvoval som MR mozgu a MRA. Termín u lekára mám až o 2 mesiace.

Záver: Bez ložiskových zmien v intrakrániu. Hypo- / aplastická ACCP l.dx., hypoplastická AV l.sin.

Viete mi povedať, o čo asi ide, či je to vážne a či si mám termín u lekára posunúť na skôr?

Ďakujem

Dobrý deň,

hypoplázia znamená nedostatočné vyvinutie, teda dve cievy na mozgu sú menšie, slabšie vyvinuté. Nie je potrebné urýchľovať termín u špecialistu, keďže toto máte od narodenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková