Jedná sa o zápal spánkovej tepny?

Zodpovedané
2. feb 2022

Dobrý deň,

cca od októbra ma trápi zvláštne omínanie/tlak na pravom spánku, resp. tesne vedľa oka kúsok od spánku. Zo začiatku som to neriešil, lebo to na pár týždňov prešlo. Teraz sa mi to znova vrátilo. Jeden deň to cítim, potom na ďalší deň nie. Potom znova áno. Jeden večer ma tam celkom silno bolelo pri jedení, ale to už prešlo. Cítim tam len taký tlak. Je to určitým spôsobom viazané aj na mimiku tváre. Keď spravím grimasu a pravou stranou tváre/pokrčím tvár, tak ma tam pár sekúnd omína. K neurológovi som dostal termín až na 22. februára. Mám 23 rokov a som necelý rok po úplnom odstránení štítnej žľazy.

Jedná sa o zápal spánkovej tepny?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa dostanete k neurológovi, tak vyskúšajte užívať lieky proti bolesti.

Teraz sa nedá jednoznačne určiť, že či ide o zápal spánkovej tepny. Na to je potrebné doplniť rad vyšetrení, ale Vaše ťažkosti môžu súvisieť aj so zápalom takejto tepny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková