Jedná sa o traumatické poškodenie močovej rúry pri zavedení cievky?

Zodpovedané
13. nov 2022

Dobrý deň,

pred pôrodom mi zaviedli katéter. Bolo to tak bolestivé, že som sa rozplakala. Zistila som, že tento úkon by určite nemal byť až taký bolestivý. Po pôrode cisárskym rezom som dole pociťovala neustále bolesti viac týždňov. Odvtedy prešlo už pár rokov a stále mám jemný únik moču. Keď si kýchnem, tak je únik väčší.

Obvodná lekárka vravela, že môžem mať stresovú inkontinenciu. Ale problémy som začala mať až po tom cievkovaní, predtým nikdy. Gynekológ vraví, že mám cvičiť. Mne nič nepomáha a je to dosť nepríjemné.

Ako mám postupovať?

Je možné, že sa jedná o traumatické poškodenie močovej rúry pri neopatrnom zavedení cievky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri bežnom zavedení močového katétra by sa Vám nemala poškodiť močová rúra v takom rozsahu.

Ak máte stále problém s močením, tak je potrebné kontaktovať urológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková