Je zväčšená uzlina na krku nebezpečná?

Zodpovedané
3. nov 2021

Dobrý deň,

už pár rokov mám na krku nebolestivú hrčku, vraj zväčšenú uzlinu. Nemám pocit, že by sa zväčšovala. Nikto ma nikam neposiela. Raz som bola na USG vyšetrenie a vraj je to zväčšená uzlina veľkosť 10x5 mm.

Chodím aj na hematologické odbery, ale nie kvôli tejto uzline.

Môže sa jednať o niečo nebezpečné?

K akému špecialistovi by som mala ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte dlhé roky zväčšenú uzlinu, tak najskôr pôjde o reaktívnu uzlinu. Tá je o niečo väčšia ako ostatné uzliny. Ak sa nemení, teda nezväčšuje sa a základné krvné testy sú v poriadku, tak si nemyslím, že je to potrebné riešiť ďalej.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková