Je zápal očných spojiviek prenosné ochorenie?

Zodpovedané
27. jan 2023

Dobrý deň,

dostala som zápal očných spojiviek. Aplikujem si na ne antibiotický krém. Som objednaná na gynekologické vyšetrenie, ktoré sa mi už presúvalo a potrebujem ho absolvovať.

Je možné na toto vyšetrenie ísť, alebo som hrozbou pre ostatných pacientov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je zápal liečený, tak si nemyslím, že by ste mali ohroziť pacientky v čakárni.
Či je ochorenie prenosné, závisí od príčiny. Rýchlejšie sa prenášajú vírusové ochorenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková