Je vyšší tlak vedľajším účinkom lieku Alventa?

Zodpovedané
24. sep 2021

Dobrý deň,

cca 2 mesiace beriem ráno Alventu 75 mg. Vždy som mávala skôr nižší tlak 100/60. Posledné týždne ma bolí hlava a tlak mám zvýšený. Cez deň priemerne 130/85 večer okolo 115/70.

Môže to byť vedľajší účinok lieku?

Je potrebné riešiť tento výkyv tlaku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

hodnoty Vášho krvného tlaku sú ešte v rámci normy, nejedná sa teda o diagnózu vysokého krvného tlaku.

Jeden z nežiadúcich účinkov Alventy je vysoký krvný tlak, avšak u Vás toto zvýšenie krvného tlaku je ešte v poriadku. Vaše telo si musí zvyknúť na tieto hodnoty.

Ak by bol krvný tlak nad 140/90, tak vtedy je potrebné doplniť vyšetrenie u Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková