Je výsledok z magnetickej rezonancie v poriadku?

Zodpovedané
16. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výsledku magnetickej rezonancie hlavy. Jedna veta má znepokojila a neviem aký má význam.

Ide o nasledovnú vetu. Po aplikácii kontrastnej látky sa frontálne vľavo zobrazuje vývojová venozna anomália v úrovni centrálneho sulcu s drenážou do povrchového venozneho systému ľavej mozgovej hemisféry bez koexistujuceho kavermonu.

V závere bolo napísané: veku primeraný nález, bez patomorfologickych zmien intrakranialnych štruktúr.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

v popise z MR vyšetrenia je uvedené, že na ľavej strane čela je prítomná vývojová anomália žily. To znamená, že žila je zmenená už od narodenia, táto žila vyúsťuje do venózneho systému, plní si teda svoju funkciu, má však len iný tvar a priebeh.

Tento stav by Vás nemal nijako ohrozovať. (pozn. nie som atestovaný rádiológ, je to vysvetlené pohľadom praktického lekára).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková