Je výsledok magnetickej rezonancie mojej krčnej chrbtice v poriadku?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

absolvovala som MR krčnej chrbtice.

Čo znamenajú moje výsledky?

Sú v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

protrúzia disku je vyklenutie platničky mimo tela stavca.

Extrúzia disku je stav, pri ktorom sú poškodené všetky kolagénové obaly medzistavcovej platničky a hyalurónové jadro začína vytekať z platničky. Ide o vážnejšie poškodenie platničky.

Bulging disku je širšia protrúzia, teda vyklenutie platničky, ktoré je v rozsahu zahŕňajúcom viac ako 25% obvodu platničky.

Vo Vašom prípade sú zmeny počínajúce. Váš neurológ Vám na základe MR a Vašich ťažkostí doporučí postup liečby a rehabilitáciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková