Je veľmi silný menzes príznakom ochorenia?

Zodpovedané
18. máj 2019

Dobrý večer,

mám 32 rokov, dve deti a posledný 3/4 rok mám veľmi silný menzes. 2 - 3 dni sa mi veľmi ťažko funguje. Krv vyteká návalovo a vo veľkom množstve. 1x mi pichla gynekologička aj injekciu. Užívam Ascorutin počas menzesu, no veľmi nepomáha.

Z gynekologického hladiska som ok.

Nemôže to byť príznak iného ochorenia?

Ďakujem

Dobrý deň,
ak je z gynekologického hľadiska všetko v poriadku a menštruácia je naozaj veľmi silná, čo sa prejaví aj na krvnom obraze ako anémia (chudokrvnosť), tak by bolo vhodné absolvovať vyšetrenie u hematológa, ktorý vyšetrí krvnú zrážanlivosť a ďalšie parametre, ktoré by mohli súvisieť s Vašim problémom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková