Je v poriadku, keď ma po cvičení bolí vybočený palec na nohe?

Zodpovedané
30. jún 2021

Dobrý deň,

podľa príznakov mám vybočený palec na nohe. Začala som používať gélový korektor a cvičím podľa návodu.

Je v poriadku, keď ma to po cvičení vždy dlhšie bolí?

U lekára som zatiaľ nebola.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to normálne, že Vás bolí vybočený palec na nohe po cvičení. Avšak bolo by vhodné absolvovať ortopedické vyšetrenie, aby sa doplnil RTG, podľa ktorého sa uvidí do akej miery je prítomné vybočenie.

Následne sa doporučí liečba, eventuálne rehabilitácie u fyzioterapeuta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková