Je to zhubný melanóm?

Zodpovedané
8. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na jar som si všimla znamienko na pravej nohe na stehne zozadu. Bolo takmer čiernej farby a včera čistou náhodou som zistila, že sa zväčšilo. Teraz má cca 3 mm.

Zajtra idem na kožné, ale mám veľký strach. Na internete sú fotky identické ako moje znamienko a je pri nich písané zhubný melanóm. Vraj, keď sa neodstráni včas,vznikajú v tele metastázy.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

k tomuto znamienko sa musí vyjadriť dermatológ, ktorý si znamienko vyšetrí pomocou dermatoskopu. Tam uvidí, či je znamienko v poriadku alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková