Je táto liečba pre mňa vhodná?

Zodpovedané
27. okt 2021

Dobrý deň,

D-dimér som mala 0,083, CT ukázalo zápal pľúc v oboch pľúcnych krídlach do 6 cm, bez výpotku. Dali mi Prednison na 5 dní, na to a Isoprinosine a Acylpyrín Protect. CRP bolo troska zvýšené na 7,32. Erdomed užívam 8 dní.

Pomôže mi takáto liečba?

Predtým som užívala 3 dni ATB Summamed.

Ako dlho mi bude trvať kašeľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že liečba je indikovaná správne, ale neuviedli ste o aký zápal pľúc ide. Predpokladám, že Covid-19.

Ak ide teda o Covidovú infekciu, takt máte predpísané lieky, ktoré sa dávajú štandardne pri tomto ochorení. Ďalšia liečba závisí od samotného priebehu ochorenia. Trvanie kašľa je individuálne. Niektorí pacienti majú kašeľ aj tri týždne po infekcii.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková