Je súčasťou preventívky aj vyšetrenie štítnej žľavy a zistenie možného Helikobaktera?

Zodpovedané
9. aug 2019

Dobrý deň,

štyri roky som nebola na preventívnej prehliadke, ale už sa chystám.

Je súčasťou preventívky aj vyšetrenie štítnej žľavy z krvi a aj zistenie možného Helikobaktera?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vyšetrenie na prítomnosť Helikobaktera a vyšetrenie štítnej žľazy nie je bežnou súčasťou preventívnej prehliadky.

Ak však máte ťažkosti, ktoré by mohli súvisieť so štítnou žľazou alebo Helikobakterom, tak sa môžu tieto vyšetrenia realizovať, len musí byť teda indikácia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková