Je šanca získať čiastočný invalidný dôchodok, keď mi dal lekár ako hlavnú diagnózu obličky?

Zodpovedané
17. jún 2022

Dobrý deň,

mala som žiadosť o invalidný dôchodok. Žiadosť mi zamietli.

Moje diagnózy sú:
Chronické ochorenie obličiek 2. štádium dlhodobo stabilizovaný stav.
Lichen sclerosus ať atroficus liečba metotrexatom po 2 operáciách, čaká ma tretia.
Tenzne bolesti hlavy.

Bola by šanca podať odvolanie, keď lekár vybral ako hlavnú diagnózu obličky?

Vlastním aj ZŤP preukaz na Lichen sclerosus.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri posudzovaní invalidného dôchodku sa vždy posudzuje prioritne diagnóza, ktorá je horšia. Preto si nemyslím, že by Vám uznali invalidný dôchodok, ak by sa prehodili diagnóz.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková