Je proteín v strave dojčiacej matky nebezpečný?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

mám 9 mesačné dieťatko, ktoré stále dojčím. Je to pre mňa veľký energetický výdaj, ktorý neviem pokryť klasickou stravou a veľmi chudnem. Preto ma napadlo dopĺňať príjem proteínovým nápojom. Na všetkých proteínových nápojoch je písané, že nie sú určené pre tehotné a dojčiace ženy.

Viem, že je to asi len z toho hľadiska, že to na nich nie je testované z etického hľadiska.

Nemôžem nejako ublížiť svojmu dieťatku?

Ako by ste riešili môj problém vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

u pacientiek, ktoré dojčia a veľmi chudnú zvyknem doporučovať predpis Nutridrinkov. Musia byť však splnené indikačné podmienky. Následne vyplním nutričný protokol a potom má pacientka 6 mesiacov nárok na predpis týchto Nutridrinkov a to dva kusy na jeden deň.

Myslím si, že môžete si dávať aj proteínové nápoje, len treba dávať pozor na to, aby neobsahovali veľa kofeínu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková