Je pri tetánii normálny pocit na odpadnutie, zvýšený tep a tlak zo strachu?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

mám hyperventilačnú tetániu, nízky tlak cca 100/60 a menej. Tetánia sa zhoršila po Pfizer očkovaní a odvtedy mám pretrvávajúce prekolapsové stavy (ani raz som neodpadla). Rozbúši sa mi srdce a dvihne tlak na 140/90. Tep okolo 120. Mám aj nedovieranie trojcípej chlopne. Podľa kardiológa je to ok.

Je normálny pocit na odpadnutie, následný zvýšený tep a tlak zo strachu?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti môžu byť naozaj prejavom tetánie alebo panickej poruchy (teda ak kardiologické vyšetrenie je v poriadku).

Skúste vyhľadať psychológa, ktorý by Vám mohol pomôcť s týmto problémom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková