Je pre mňa vhodné očkovanie proti Covid-19, keď mám častú bolesť hlavy?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Cca mesiac ma takmer denne bolí hlava. Niekedy sa bolesť vystupňuje do istej miery, že až zvraciam a mám závraty. Niekedy ma bolí celá hlava - tupá bolesť. Niekedy za okom - pritom cítim bolesť hlavy aj pri dotyku na čelovú kosť nad okom. U lekára som zatiaľ nebola.

Som registrovaná na očkovanie Covid-19.

Je pre mňa očkovanie vhodné?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu Vašich ťažkostí pôjde najskôr o migrenóznu bolesť hlavy.

Myslím si, že s uvedeným typom bolesti môžete absolvovať očkovanie, ale mali by ste si aj doplniť neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková