Je pravda, že ekzém u mamičiek na materskej sa nedá liečiť?

Zodpovedané
18. júl 2020

Dobrý deň,

dlhšiu dobu mám vysušenú pokožku na niektorých miestach na prstoch na rukách a aj na nohách. Kožná lekárka sa so mnou veľa o tom nechcela rozprávať. Len mi oznámila, že je to ekzém. Vraj bežný u mamičiek na materskej a že liečiť sa nedá. Len premasťovať.

Je to pravda, že sa nedá liečiť?

Prečo mi vznikol.

Je každý ekzém atopický?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite to nie je pravda, že ekzém u žien na materskej sa nedá liečiť. Nie každý ekzém je atopický ekzém.

Liečba závisí aj od vyvolávajúcej príčiny. Dermatológ by mal na základe vyšetrenia a odobratia anamnézy určiť možný pôvod ekzému a následne určiť liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková