Je práca predavačky bezpečná na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
26. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred dvoma dňami som nastúpila do obchodu ako predavačka, vykladám tovar a nosím ťažké škatule s tovarom. Od rána do večera som na nohách.

Zistila som, že som tehotná.

Je takáto práca pre mňa bezpečná, alebo mám prácu ukončiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

u tehotných žien je pri práci s bremenami potrebné rešpektovať odporúčanie príslušného lekára, ktorý môže aj doporučiť úpravu režimu v práci.

Vo všeobecnosti sa však u tehotných žien odporúčajú smerné hmotnostné hodnoty znížiť na polovicu. Štandardne netehotné ženy by mali dvíhať v práci maximálne do 15 kg. Teda v tehotenstve sa odporúča tuto dávku zredukovať na polovicu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková