Je povinné očkovanie v 30. rokoch?

Zodpovedané
24. feb 2021

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom povinného očkovania.

Je povinné očkovanie v 30. rokoch?

Alebo je to na mojom uvážení?

Musím chodiť na preventívnu prehliadku, keď mi nič nie je?

Existuje nejaký postih za to, keď nebudem chodiť na preventívky?

Ďakujem

Dobrý deň,

u dospelých je jediné povinné očkovanie proti tetanu, avšak nikto Vás nemôže prinútiť sa zaočkovať, ak s tým nesúhlasíte.

Neexistuje postih za to, že neabsolvujete preventívne prehliadky. Cieľom preventívnej prehliadky je odhaliť najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia. Je mnoho ochorení, pri ktorých nemáte žiadne ťažkosti. Napr. môžete mať rakovinu hrubého čreva, preto má význam chodiť na preventívne prehliadky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková