Je použitie prípravku proti mravcom v tehotenstve nebezpečné?

Zodpovedané
12. apr 2021

Dobrý deň,

som v 21. týždni tehotenstva a dnes som potrebovala rázne zakročiť proti mravcom, lebo všetky ekologické cesty zlyhali. Dala som si nejaký respirátor, čo sme mali doma, naň rúško, na ruky rukavice, na oči obyčajné okuliare a nasprejovala som potrebnú časť dverí a steny sprejom na hmyz.

Ku koncu aplikácie som začala cez ochranné pomôcky cítiť arómu, tak som rýchlo skončila. Celé to trvalo maximálne 5 minút. Umyla som si pre istotu ruky, prezliekla som si oblečenie.

Cítim sa dobre, akurát som mala trochu suchý pocit v očiach, ktorý som pripisovala slabému spánku. Asi 15 minút po akcii som si išla pre istotu umyť tvár. Pocit suchých očí je na tom lepšie. Možno sa pár kvapiek aerosolu zachytilo na koži na tvári, kým som si ju po tej štvrťhodine umyla (nič ma nesvrbelo, ani nebolo červené či inak podráždené).

Lenže mňa teraz desí, že na spreji je napísané, "Nepoužívajte v blízkosti tehotných žien."

Mohlo sa niečo stať bábätku, aj pri takýchto snahách o ochranu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak ste mali ochranné pomôcky, tak nemyslím si, že by Vás to mohlo nejako ohroziť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková