Je podľa lekárskej správy dôvodom mojich závratov ucho?

Zodpovedané
22. mar 2021

Dobrý deň,

mávam závraty.

Je podľa tejto správy dôvodom mojich závratov ucho?

V centre mi povedali, že z ich strany som ok a mám len cvičiť cviky na rovnováhu. Neurologička mi tvrdila, že je to z ucha. Mám sa vyhýbať masážam, lenže práve tie mi pomáhajú na závraty a bolesť hrudnej chrbtice (na čas).

Lézie sú v sledovaní a zatiaľ nepotvrdili SM.

Mám sa zamerať na môj chrbát alebo ucho?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu z MR vyšetrenia nie je presne dané, že príčina je v polohovorovnovážnom orgáne.

Je tam popísaná pravoľavá asymetria, avšak pravdepodobne staršieho dáta. Príčina závratov sa u mnoho pacientov nenájde, je teda idiopatická.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková