Je pichanie v spánku po masáži v poriadku?

Zodpovedané
13. mar 2019

Dobrý deň,

po masáži fyzioterapeutkou cítim v pravom spánku pichanie a jemnú bolesť. A to hlavne vtedy, keď otvorím ústa.

Je to v poriadku?

Ďakujem za odpoved

Dobrý deň,

ak pociťujete bolesti spánku pri otvorení úst, môže to mať súvis s temporomandibulárnym kĺbom, je to kĺb, ktorý spája sánku a spánkovú kosť.

Nie je uvedené o aký typ masáže išlo, v niektorých prípadoch majú pacienti po masáži bolesti, najmä vtedy ak sa uvoľnia stuhnuté svaly.

Ak bolesti spontánne ustúpia do pár dní, tak to mohlo mať súvis s masážou. Ak bolesti pretrvávajú môže ísť o poškodenie vyššie uvedeného kĺbu alebo sa môže jednať o dráždenie nervu, ktorý prechádza danou oblasťou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková