Je pálenie zlomeniny pod dlahou v poriadku?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

začiatkom decembra som si zlomila prostredník ľavej ruky. Bola to šikmá zlomenina a aj napriek naprávaniu na chirurgii kosť nezostala na mieste. Minulý týždeň vo štvrtok ma operovali a prst zdrôtovali. Odporúčanú liečbu dodržiavam do bodky. Tento pondelok som bola na prvom preväze, rana bola bez zápalu, opuch prítomný a taktiež prítomný hematóm až na chrbte ruky. Od včera však pociťujem občasné pálenie pod dlahou v oblasti chrbta ruky. Pálenie prestane po priložení ľadového obkladu.

Je to normálne, alebo mám zvážiť návštevu lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je koža v danej oblasti červená, zapálená a opuchnutá, tak je potrebné nález ukázať Vášmu lekárovi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková