Je ozón vpichovaný do platničiek bezpečný na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
31. jan 2022

Dobrý deň,

k môjmu ortopédovi chodím na vpichovanie ozónu do platničiek. S manželom sme sa začali snažiť o dieta. Týždeň po ovulácii som išla k lekárovi a vpichol mi ozón.

Ak by som náhodou bola tehotná, resp. v čase oplodňovania, môže to uškodiť plodu?

Vôbec som si to neuvedomila a veľmi ma to mrzí, že vlastne týždeň po ovulácii som k nemu išla.

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže sa ozón vpichuje pod RTG žiarením, tak mohlo sa stať, že žiarenie zasiahlo aj oplodnené vajíčko.

Ak by došlo naozaj k takémuto poškodeniu, tak môže dôjsť hneď k potratu. Môže a nemusí. Je to viac menej polemizovanie.

Nedá sa s určitosťou povedať do akej miery môže dôjsť k poškodeniu plodu. Treba si na to dávať pozor v budúcnosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková