Je operácia dermoidu na vaječníku náročná?

Zodpovedané
25. nov 2019

Dobrý deň,

o týždeň idem na operáciu dermoidu na vaječníku. Má 7 cm. Operácia bude rezom cez bikiny a bude v celkovej anestéze.

Je to náročná operácia?

Ako dlho bude trvať?

Doma nechávam malú dcérku a to neprospeje mojej psychike . Na operáciu musím ísť, lebo to rýchlo začalo rásť. Mám k tomu dýchavičnosť a krátky dych.

Neberiem žiadne lieky. Len mi ukázali relax cvičenia a dýchanie do sáčku. Niekedy mám pocit nedostatku vzduchu a musím zhlboka dýchať.

Je bezpečná takáto operácia v spojitosti s touto chorobou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka otázky ohľadom samotnej operácie, tak na to by Vám mal odpovedať gynekológ.
Ako praktický lekár sa k tomuto nevyjadrujem.

Čo sa týka pocitu nedostatku vzduchu, tak pokiaľ nemáte diagnostikované žiadne pľúcne ochorenie, tak si nemyslím, že by malo ísť o kontraindikáciu pred zákrokom do celkovej anestézy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková