Je nutné dodržať určitý časový rozostup medzi očkovaním proti tetanu a budúcim tehotenstvom?

Zodpovedané
14. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či je nutné dodržať určitý časový rozostup medzi očkovaním proti tetanu a budúcim tehotenstvom. Mám totiž od mojej lekárky informáciu, že po očkovaní by sa malo aspoň polroka počkať s otehotnením.

Odborné zdroje (napr. Národný portál zdravia) práve uvádzajú, že naopak očkovanie proti tetanu je vhodné aj v tehotenstve, nakoľko patrí medzi neživé vakcíny. Nerada by som dlhšie odkladala očkovanie, no kvôli odporúčaniu lekárky som ho zatiaľ neabsolvovala.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie proti tetanu sa môže urobiť aj počas tehotenstva. Nie je tam nutné čakať pol roka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková