Je normálne vypadávanie vlasov po operácii bazaliómu?

Zodpovedané
7. mar 2022

Dobrý deň,

tri týždne dozadu som podstúpila operáciu bazaliómu v oblasti vlasov. Robili mi aj plastiku, nakoľko bol bazalióm veľký. Bolo to v lokálnej anestézii. Od toho zákroku mi vypadalo strašne veľa vlasov a stále vypadávajú aj s korienkami. Beriem vitamíny, ale nepomáha to.

Je to normálne po takomto zákroku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak vypadávajú vlasy v oblasti, kde bol odstránený bazalióm, tak to bude mať súvis s týmto zákrokom.

Ak je vypadávanie vlasov po celej hlave, tak príčina bude niekde inde a je potrebné pátrať po príčinách. Vhodné je vyšetriť hormóny štítnej žľazy a navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková