Je neustály tlak v hlave životu nebezpečný?

Zodpovedané
18. okt 2020

Dobrý deň,

už štyri roky trpím kvôli krčnej chrbtici na rôzne problémy. Mávam točenie hlavy, tlaky a bolesti hlavy, tŕpnutie rúk, neschopnosť sústrediť sa.

Neurologička mi povedala, že si mám na to zvyknúť. Už som pobehala všetky možné vyšetrenia - dvakrát magnetická, lumbálka, vyšetrenie na tetániu, na tlak. Ten mám trochu vyšší a beriem tabletky.

Problém je, že napriek tomu, že cvičím, chodím plávať a dodržiavam všetko čo mi bolo povedané sa mi problémy zhoršujú. Predovšetkým tlak v hlave mám denno denne taký zlý, že už ho pociťujem už aj v nose a v ušiach. A je veľmi silný. Zvykne mi v ušiach aj hučať.

To, že mi nepomohli ani lekári a neviem si pomôcť ani sama, je frustrujúce. Už sa začínam naozaj obávať.

Nemôže neustály tlak v hlave byť životu nebezpečný?

Už ma napadajú aj také veci, či mi nemôže prasknúť v hlave nejaká cieva alebo niečo podobné.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by Vám mala prasknúť nejaká cieva v hlave, keďže ste mali robenú magnetickú rezonanciu /teda ak boli vyšetrené aj cievy/.

Ak máte upravený krvný tlak, tak tiež by nemalo dôjsť k prasknutiu cievy pokiaľ nemáte nejakú aneuryzmu, ktorú by bolo vidieť na MR.

Možno by bolo vhodné navštíviť psychiatra, ktorý Vám odporučí lieky, ktoré Vám pomohli zlepšiť náladu a upravia Vaše vnímanie bolesti. Tak by mohlo dôjsť k zmierneniu Vašich príznakov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková