Je možné, že sa v baktérie v moči neukážu a ukážu sa len vo výtere z trubice?

Zodpovedané
31. jan 2022

Dobrý deň,

za posledné 2 mesiace som prekonala po sebe zápal močových ciest, ktorý začal 2 - 3 dni po styku. Dnes mám už výsledky v poriadku. Mám negatívny močový nález, žiadne baktérie v moči.

Od posledného zápalu uplynuli 3 týždne a ja stále cítim podráždenú sliznicu trubice.

Urológ mi odporučil urobiť výter z trubice.

Aké sú Vaše odporúčania?

Je možné, že v moči by sa baktérie neukázali a boli by jasné len z výteru?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je potrebné doplniť ster z močovej trubice, pretože takto sa môže odhaliť atypická infekcia v močových cestách.

Ak sa to potvrdí, tak je indikovaná antibiotická liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková