Je možné, že sa mi z ničoho nič zmenšila mandľa?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

od malička som mala chronicky veľké mandle, nespôsobovali mi žiadne problémy. No teraz som si všimla, že mám jednu akoby úplne stratenú a druhú rovnako veľkú ako som aj mala. Mám zväčšenú uzlinu na tej strane, kde je mandľa menšia, no bola som na sono a je to všetko v poriadku. Bojím sa však aj tak, že ide o niečo vážne. Nemám žiadne ďalšie problémy.

Je možné, že sa mi z ničoho nič zmenšila mandľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

mandľa sa môže počas života zmenšiť , ide o fyziologický nález. Pokiaľ nemáte ťažkosti, tak to nie je potrebné riešiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková