Je možné, že po prekonaní Covid-19 sa mi celoživotne objavia nové predispozície na ochorenia?

Zodpovedané
13. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému, ktorý ma sprevádza po prekonaní Covid-19. Mala som mierne príznaky.

Je možné, že po prekonaní Covid-19 sa mi celoživotne po nejakom čase môžu objaviť nové a nové predispozície na ochorenia?

Napr. väčšia šanca na srdcové problémy, poprípade mi odídu obličky a rôzne iné záležitosti?

Je možnosť ako tomu predísť?

Začínam mať z toho veľkú úzkosť.

Ďakujem

Dobrý deň,

doteraz som nenašla žiadne informácie, ktoré by hovorili o takejto predispozícii.

Covid-19 je nové ochorenie, ktoré sa stále skúma. Teda až po rokoch sa uvidí, aké následky môže zanechať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková