Je možné vylúčiť zápal pľúc?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

začalo ma dosť bolieť hrdlo a následne sa pridal dusivý kašeľ. V pondelok sa kašeľ zmenil na vlhký. Plus vykašľavanie hlienu, ale deň predtým som si dala prášky na riedenie.

K obvodnému lekárovi som sa nedostala. Povedal, že ide o respiračné ochorenie a nevezme ma. Išla som teda na test. Ten bol negatívny. Mám za sebou dve dávky a prekonanie Covidu-19. Lekár mi predpísal antibiotiká na zápal priedušiek len telefonicky. No stav sa zhoršuje.

Dnes sa pridala bolesť na hrudníku v ľavej časti hlavne pri kašlaní. Horúčky nemám. Bojím sa, že antibiotiká vôbec neliečia danú baktériu a stav sa mi ešte zhorší.

Zajtra by som išla na ORL a poprosila ich o výter z hrdla a hrtanu. Resp. aj CRP.

Ako je možné vylúčiť zápal pľúc?

Postačia tieto vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

zápal pľúc sa diagnostikuje na základe RTG a samotného vyšetrenia u lekára. Myslím si, že Váš lekár je povinný Vás ošetriť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková