Je možné, aby sa granulóm objavil na tom istom mieste tri týždne po jeho odstránení?

Zodpovedané
17. okt 2022

Dobrý deň,

pred asi 3 týždňami som na odporúčanie kožnej lekárky podstúpila odstránenie podkožnej hrčky na tvári v spánkovej oblasti. Podľa výsledkov z histológie išlo o benígny granulóm. Chirurg ma upozornil, že sa môže objaviť znovu. Na mieste rezu je totiž malá hrčka a nedokážem objektívne posúdiť, či je to len hojenie po zákroku - jazva, alebo sa granulóm tvorí znovu. Mám veľké obavy.

Je možné, že by sa granulóm objavil na tom istom mieste tri týždne po jeho odstránení?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že najskôr pôjde o jazvu. Alebo sa v oblasti jazvy vytvorila drobná cysta. Granulóm by nemal narásť tak rýchlo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková