Je môj výsledok z MRI členku v poriadku?

Zodpovedané
26. mar 2022

Dobrý deň,

bola som na MRI členku.

Aký je môj výsledok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za dôveru, ale odpoveď by ste mali hľadať u špecialistu v aktívnej praxi úrazovej chirurgie.
Mám aj atestáciu z úrazovej chirurgie, tak Vám odpoviem 🙂

Podľa nálezu magnetickej rezonancie ste po úraze "podvrtnutie" členkového kĺbu s poškodením väzov vonkajšej strany.
Poškodená je aj kosť no nie je tam ani zlomenina ani kompletné roztrhnutie väzov.

Takýto nález väčšinou svedčí pre potrebu dočasnej imobilizácie s postupnou rehabilitáciou bez zaťažovania chôdzou/behom. Konkrétne postupy treba korelovať s klinickým nálezom. Podľa bolestivosti, rozsahu pohybu, prítomného opuchu a hematómov.
Operácia nie je potrebná.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková