Je môj problém so stolicou spôsobený menštruáciou?

Zodpovedané
3. jan 2020

Dobrý deň,

24.12.2019 som dostala menštruáciu a zistila som to aj vďaka tomu, že ma bolelo ako keby hrubé črevo. Neviem vylúčiť stolicu v tuhej forme. Mám silné nadúvanie, plynatosť a niečo ako hnačku. Netrvá to od toho 24.12. - tieto problémy začali po menštruácii - asi iba 2 dni. Pijem šalviový čaj, beriem lieky na hnačku, ale zaberá mi trochu len ten čaj.

Poradíte mi bylinkový čaj alebo nejaký liek?

Je môj problém spôsobený menštruáciou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

menštruácia nemá vplyv na konzistenciu stolice. Pri hnačke by ste mali užívať probiotiká, napr. Hylak a na úpravu stolice je vhodný produkt Tasectan.

Okrem toho by ste mali pár dní držať diétu, teda obmedziť mliečne výrobky, mastné jedlá, najlepšie je konzumovať vývar, polievky, ryžu, chudé mäso a banán.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková