Je liečba opakovaného zápalu močových ciest liekom Ciprofloxacín bezpečná?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

mám opakovaný zápal močových ciest (enterococus faecalis v moci). Brala som najprv Amoksiklav, ale nepomohol. Zápal sa znovu vrátil. Teraz mi doktorka napísala Ciprofloxacín 500 mg na 10 dní. Čítala som veľmi negatívne skúsenosti s týmto liekom.

Aký je Váš názor na tento liek?

Viete poradiť inú liečbu?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento liek veľmi dobre zaberá na zápal močových ciest. Je indikovaný zvyčajne ak nezaberie liečba penicilínmi, avšak nemali by ste počas liečby chodiť na slnko.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková