Je lekár povinný vydať nový 180 dňový doklad o prekonaní Covid-19?

Zodpovedané
26. máj 2021

Dobrý deň,

24.1.2021 som mala pozitívny test na Covid-19 a teda potvrdenie o prekonaní mal dátum platnosti do 24.4. Pred skončením však do platnosti prišlo, že sa to z 90 dní predlžuje na 180.

Keď som chcela tento papier od svojho pána doktora, tak sestrička mi povedala, že takú informáciu nemajú a ani nemajú žiadne pokyny, aby mohli také niečo vydávať.

Vydaný mi bol iba doklad o prekonaní platný do 24.4 a predĺžiť mi ho nechceli.

Je to v poriadku?

Môžem s takým dokladom vycestovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne Vám stačí aj doklad o tom, že kedy ste boli pozitívna a odvtedy si každý vie odrátať 180 dní.

Avšak v zahraničí to neplatí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková