Je kolonoskopia bolestivá?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už vyše mesiaca mi krváca konečník a ide z neho smradľavý hlien. Nič ma nebolí. O týždeň idem na kolonoskopiu. V zdravotnej dokumentácii mám napísanú diagnózu K51.3.

Je kolonoskopia bolestivá?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

K51 je označenie pre ulceróznu kolitídu. Je to zápalové ochorenie čreva, ktoré sa diagnostikuje na základe kolonoskopického a histologického vyšetrenia.

Kolonoskopia je pre niektorých pacientov nebolestivá, pre iných naopak bolestivá. Pred samotným vyšetrením sa zvyčajne podávajú lieky, ktoré tlmia bolesť. Väčšie bolesti majú niekedy pacienti, ktorí majú zrasty v brušnej dutine po predchádzajúcich operáciách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková