Je hrčka pod znamienkom dôvod návštevy odborníka?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

vytvorila sa mi hrčka pod znamienkom na vnútornej strane stehna, vyššie k intímnej časti. Čítala som, že to môže byť aj z prekonanej choroby. Nedávno som bola nachladnutá, ale tým, že máme v rodine diagnostikovaný kožný melanóm z genetických testov, chcem sa len uistiť, že je to v poriadku.

Nemusím sa obávať alebo mám radšej kontaktovať onkodermatologičku?

Ďakujem

Dobrý deň,

stačí, ak pôjdete na dermatológiu, kde Vám skontrolujú znamienko pomocou dermatoskopu. Nemusíte ísť hneď na dermatoonkológiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková