Je ekzém na rukách a stehnách alergickou reakciou?

Zodpovedané
15. apr 2020

Dobrý deň,

som v 4. mesiaci tehotenstva a spozorovala som, že na rukách a stehnách mám červený ekzém. Na dotyk je koža suchá. Cez deň nemám skoro nič a večer po sprche mi to sčervená a troška to štípe.

Môže to byt alergická reakcia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte nejakú novú kozmetiku, ktorú používate v sprche, tak môže ísť aj o alergickú reakciu.

Príliš teplá voda môže vysušovať Vašu kožu a preto môže dôjsť k sčervenaniu kože. Vhodné je sa sprchovať iba v čistej vlažnej vode a odsledovať si, či sa objavia tieto prejavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková