Je cystické ložisko nebezpečné?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom cystického ložiska. Na MRI mozgu mi našli léziu o veľkosti 6 mm s tým, že bolo podozrenie na adenóm hypofýzy. Navštívila som endokrinológa ohľadom hormónov. Všetko bolo v poriadku, ale aj napriek tomu som vyhľadala špecialistu neurochirurga, ktorý mi podľa snímku z MRI povedal, že to nie je adenóm, ale cystické ložisko. Mám s tým ísť na kontrolné MR.

Čo je to cystické ložisko?

Je to nebezpečné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

cystické ložisko by Vám nemalo spôsobovať problémy. Zvyčajne sa sleduje kvôli tomu, či nezväčšuje svoju veľkosť. Veľké cysty môžu spôsobovať útlak na okolité štruktúry.

Avšak takéto cysty zvyknú byť stacionárne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková