Je čierna stolica týždeň po pôrode v poriadku?

Zodpovedané
1. nov 2020

Dobrý deň,

mám týždeň po pôrode a už celý týždeň zaznamenávam čiernu stolicu.

Je to normálne?

Užívam aj železo, ale to som užívala aj celé tehotenstvo a nikdy nebola stolica až taká čierna ako je teraz. Pôrod bol spontánny a pri ňom som si vytlačila aj zlatú žilu.

Má to nejakú súvislosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri krvácaní zo zlatej žily je krv v stolici jasnočervená a nie je čiernej farby. Užívanie železa zapríčiní, že stolica je čiernej farby, ak však tvrdíte, že ste užívali preparáty železa aj počas tehotenstva a stolica nebola takejto farby, tak môže ísť o problém v hornej časti tráviaceho traktu. Napr. zápal na žalúdku, vredy.

Najlepšie je navštíviť Vášho lekára, ktorý Vám dá pravdepodobne vyšetriť stolicu na okultné krvácanie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková