Je búšenie srdca neškodné?

Zodpovedané
15. nov 2020

Dobrý deň,

moje problémy sa začali z ničoho nič pred tromi rokmi. Vtedy som išla s mojou dvojročnou dcérou vo výťahu a prišlo mi neskutočne zle. Bála som sa o svoj život a myslela som, že mám infarkt. Na pohotovosti to nepotvrdili a povedali, že to vyzerá na panickú poruchu. Tlak som mala vtedy 140 a ďalej si nepamätám.

Raz mi vyskočil na 170/100/120, ale to som mala asi záchvat. Pýtala som si tabletky na TK a odvtedy sa mi život otočil o 360 stupňov. Predtým som bola veľmi samostatná žena. Bála som sa ísť sama aj na záchod. Keby nemám rodičov a manžela, tak som už na psychiatrii.

Podstúpila som rôzne vyšetrenia - kardiologické, pľúcne, neurologické. Mám veľké problémy s krčnou chrbticou a celkovo s chrbtom. CT mozgu, 24 hodinový Holter a echo - všetko bolo v poriadku.

Diagnostikovali mi panickú poruchu, dali mi lieky Neurol a Paroxetin. Brala som ich skoro 2 roky, ale otehotnela som. Tak som vysadila všetky lieky. Brala som len na tlak. Mala som strašné abstinenčné príznaky, dusila som sa skoro celé tehotenstvo, ale cítila som sa viac menej dobre.

V tehotenstve som absolvovala niekoľkokrát EKG aj echo a vždy bolo to bolo ok. No teraz som porodila a 7. týždeň vkuse cítim ako mi srdce preskakuje. Keď som mala Holter 24 hodín pred rokom a pol, tak mi potvrdili nepočetný SVES, ale vtedy povedali, že to je normálne a neškodné.

Teraz to cítim každý deň veľakrát. Mám strach, že je to niečo vážne. Psychicky som dosť na dne, lebo svokra mi ničí život.

Pred pôrodom som bola u kardiológa, ktorý mi urobil EKG aj echo. Povedal, že je všetko ok. Pred tromi dňami som bola na pohotovosti, kde mi urobili krvný obraz aj EKG, lebo som mala bolesti pod ľavým prsníkom a aj na hrudi.

Myslela som, že to bude srdce. No oni tvrdili, že je to z chrbtice. Pulz mám často vyšší.

Na pohotovosti som mala nález z EKG: SR,f,75/min PQ-160ms,eos 0st,R/S vo V4,QRS- do 120ms,ST izoelektrické,T vlny pozitívne.

Povedali mi, že všetko je ok a mám ísť domov a že je to z chrbtice. Krvný obraz som mala v poriadku celkom.

Mám 26 rokov a fajčím asi jednu krabičku denne. V tehotenstve som nefajčila. Rodila som 2x.

Je to búšenie neškodné?

Ukázal by sa vážny problém na EKG?

Niekedy to cítim silnejšie, niekedy menej. Posledný týždeň som strašne na tom psychicky a som nervózna.

Má to vplyv na môj zdravotný problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že Vaše ťažkosti bude spôsobovať najskôr úzkostná porucha, pretože všetky vyšetrenia máte v poriadku.

Ak by išlo o problém so srdcom, tak by sa to ukázalo na vyšetreniach, ktoré ste doteraz absolvovali. Úzkostná porucha sa lieči u všeobecného lekára alebo psychiatra.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková